"Z pewnością kasety z grą Ajaxu były śledzone" - Dariusz Szpakowski, tv
 
SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Marcel Skierski rozmawia z Krystyną Różańską-Gorgolewską– zapowiedź
Administrator 29 października 2021

Krystyna Różańska-Gorgolewska, malarka, krytyk sztuki, dziennikarka Radia Poznań, wystąpi w kolejnym odcinku „SDP Cafe – podaj dalej…”, w  czwartek, 4 listopada. Spotkanie, które poprowadzi Marcel Skierski rozpocznie się o godz. 19, będzie je można oglądać na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl.  

 

Krystyna Różańska-Gorgolewska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie w 2010 roku uzyskała dyplom z malarstwa u prof. Mariusza Kruka. Maluje intuicyjnie, skupiając swoje zainteresowanie na wzajemnej zależności formy i koloru. Dla artystki ważne są idee prawdy, piękna i dobra, misję malarstwa we współczesnym świecie widzi w poszerzaniu odbioru tych wartości i wzroście ich znaczenia.

 

Nie tylko sama tworzy, ale również opisuje i popularyzuje sztukę. Jest autorką wielu artykułów, współtworzyła magazyn krytyki artystycznej LUKA, publikowała na łamach miesięcznika „Arteon”. Kuratorka licznych wystaw, m.in. w  Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu oraz warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.  Krystyna Różańska-Gorgolewska prowadzi również audycje w Radiu Poznań.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

 

Źródło: sdp.pl