"AS Roma to zbyt markowy zespół, aby denerwować się w ostatnich minutach" - Dariusz Szpakowski, tv
 
SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Krystyna Różańska-Gorgolewska rozmawia z Piotrem Bernatowiczem – zapowiedź
Administrator 4 listopada 2021

8 listopada w „SDP Cafe – podaj dalej…” gościć będziemy Piotra Bernatowicza, dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, redaktora, kuratora wielu wystaw. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19, będzie je można oglądać na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl.  Rozmowę poprowadzi Krystyna Różańska-Gorgolewska.

 

Piotr Bernatowicz to absolwent historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor nauk humanistycznych. Organizował wiele wystaw polskich i zagranicznych artystów oraz kierował dużymi placówkami kulturalnymi. W latach 2014 – 2017 był dyrektorem Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, a od stycznia 2020 roku szefuje warszawskiemu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

W swojej karierze zawodowej wielokrotnie związany był z mediami i dziennikarstwem. W latach 2006 – 2013 pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma o sztuce „Arteon”, współpracował z TVP3 Poznań i Radiem Poznań, był również prezesem tej rozgłośni.

 

Piotr Bernatowicz jest autorem wielu publikacji w polskiej i zagranicznej prasie oraz licznych tekstów w katalogach wystaw.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

 

Źródło: sdp.pl