"Poznaniacy wyekspediowali piłkę poza końcową linię, która opuściła boisko" - Krzysztof Ratajczak, radio
 
SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Anna Popek rozmawia z Przemysławem Babiarzem – zapowiedź
Administrator 4 listopada 2021

Popularny dziennikarz i komentator sportowy, prezenter telewizyjny Przemysław Babiarz będzie gościem Anny Popek w kolejnym odcinku „SDP Cafe – podaj dalej…” Premiera spotkania 9 listopada o godz. 19 na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl.

 

Trzykrotny laureat Telekamery „Tele Tygodnia”, Przemysław Babiarz zanim rozpoczął telewizyjną karierę dziennikarską studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a potem aktorstwo w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Przez trzy lata, do 1992 roku, był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W tym to roku zadebiutował jako dziennikarz sportowy podczas XXV Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Od początku związany z Telewizją Polską, która opuścił tylko na krótko, kiedy to w latach 1999 – 2000 był prezenterem kanału Wizja Sport.

 

Specjalizuje się w komentowaniu biegów narciarskich, pływania, lekkoatletyki, łyżwiarstwa figurowego i skoków narciarskich. Wielokrotnie relacjonował letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie. W swojej działalności telewizyjnej nie ogranicza się tylko do sportu. Współprowadził w TVP wiele programów, m.in. „Pytanie na śniadanie” „Kawa czy herbata?” oraz cykl „Wielki Test”. Nie zapomina też o swoich artystycznych korzeniach, na przykład w 2018 roku wystąpił na 55. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewał piosenkę Wojciecha Młynarskiego „W Polskę idziemy”.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

 

Źródło: sdp.pl