Nabór do 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Seweryna Pieniężnego został wydłużony do 17 maja 2026 roku. Zachęcamy do wysyłania swoich zgłoszeń i namówienia innych osób z naszej branży.
Konkurs ma na celu wyróżnienie autorów najlepszych publikacji, które w 2025 roku podejmowały ważne społecznie tematy związane z regionem Warmii i Mazur. Adresowany jest zarówno do dziennikarzy regionalnych, jak i twórców z innych części kraju, którzy w swojej pracy nawiązują do problematyki lokalnej.
Kapituła konkursowa, powoływana przez Zarząd Oddziału SDP w Olsztynie, przyzna nagrody w trzech głównych kategoriach:
- Nagroda Główna im. Seweryna Pieniężnego – za najlepszą publikację roku.
- Nagroda Wolności Słowa im. Księdza Benedykta Przerackiego – dla prac broniących wartości demokratycznych i demaskujących nadużycia władzy.
- Nagroda dla Młodego Dziennikarza – skierowana do twórców poniżej 35. roku życia.
Dodatkowo organizator może przyznać nagrody w kategoriach:
- dziennikarstwo prasowe i internetowe,
- dziennikarstwo radiowe i podcasty,
- dziennikarstwo telewizyjne,
- dziennikarstwo obywatelskie.
Więcej informacji:
https://sdpolsztynpl.wordpress.com/wp-admin/post.php?post=9177&action=edit
Oddział W-M SDP

